Skip to main content

Seniorzy z Pragi-Północ zapraszają

Seniorzy z Pragi-Północ, zwłaszcza ci mieszkańcy w okolicach pl. Hallera to szczęściarze.

W pobliżu miejsca zamieszkania możemy uczestniczyć w różnych zajęciach. Przedstawię miejsca i przykładowe zajęcia w których sama chętnie biorę udział.

I. Dom Kultury "Praga" ul. Dąbrowszczaków 2 i Pałacyk Konopackiego - Strzelecka 11/13

Z inicjatywy kilku seniorów w Domu Kultury Praga powstało Miejsce Aktywności Lokalnej - "Klub dla Ciebie". Sami decydujemy o rodzaju zajęć. Część z nich prowadzimy we własnym zakresie i zajęcia manualne, kulturalne, gry solikowe. Dzięki Dofinansowaniu Domu Kultury jest "Taniec w kręgu" z instruktorką. Organizujemy okolicznościowe spotkania wigilijne i wielkanocne.

II. Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej, ul.11 Listopada 25

  1. Tutaj spotykamy się na zajęcia nordic walking. Kto nie ma kijków może je wypożyczyć. Ponad dwie godziny jesteśmy w ruchu. Co tydzień inny kierunek spaceru i zwiedzania Warszawy oraz okolic. Mimo, że mieszkamy w Warszawie odkrywamy ją na nowo. Poznajemy inne dzielnice. Trasy wycieczek ustalamy wspólnie z organizatorem.
  2. Dla nas to ważne miejsce spotkań. Tutaj czujemy się swobodnie, beztrosko. Gramy w gry stolikowe.
  3. Chętni mogą uczestniczyć w warsztatach ceramicznych.
  4. Organizowane są zabawy taneczne, zawsze przy muzyce "na żywo" - zespoły muzyczno - wokalne.

III. Fundacja A.R.T. ul. Dąbrowszczaków 8

  1. Zajęcia taneczno - ruchowe w sali z lustrzaną ścianą prowadzi tancerz i choreograf.
  2. Taniec w kręgu - to balsam dla ciała i ducha. Trzeba uczestniczyć, żeby zrozumieć fenomen tańca w kręgu.
  3. Zajęcia manualne - poznajemy tajniki rękodzieła. Z każdego rodzaju materiału, z każdej niepotrzebnej rzeczy można wyczarować cudeńka. Są to rzeczy praktyczne jak i ozdoby.
  4. Zajęcia z dietetyczką -uczymy się zasad zdrowego żywienia, odczytywania wyników badań. Pod okiem p. dietetyk przygotowujemy różne potrawy wg. podanych przepisów. Często wykorzystujemy te przepisy w naszej kuchni.
  5. Trening pamięci.
    Panu psycholog w przystępny sposób przedstawia nam budowę mózgu i jego roli w zarządzaniu, sterowaniu ciałem, emocjami, zachowaniem. Rozwiązujemy różne zadania poprawiające pamięć. Możemy oddalić procesy demencji.

Uczestnicząc w zajęciach stajemy się sprawniejsi fizycznie i psychicznie. zapominam o trudnych sprawach, chorobach. Problemy dnia codziennego są łatwiejsze do rozwiązania, często z pomocą poznanych osób.

Elżbieta Andrysiak - seniorka z Pragi Północ