Skip to main content

Rycerskie Zakończenie Lata na Regatach

30 sierpnia 2015 w niedzielę w Miasteczku Regaty na Zielonej Białołęce odbył się piknik rodzinny pt. „Rycerskie Zakończenie Lata na Regatach”. Organizatorami wydarzenia byli Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Regaty I/II, firma Mile-Mood oraz 3 Pokoje z kuchnią. 

Piknik skierowany był do wszystkich mieszkańców Miasteczka Regaty czyli trzech wspólnot mieszkaniowych i osiedla domków jednorodzinnych. Jego celem, poza dobrą zabawą, była integracja mieszkańców, czyli ponad 3 tys. osób mieszkających na terenie Regat. Był to zaledwie pierwszy krok do poznania się osób z różnych osiedli i zadzierzgnięcia bliższych kontaktów.
Pomysł na piknik narodził się pod koniec lipca 2015 r. w 3 Pokojach z kuchnią. Pomysłodawcą imprezy i koordynatorem całego wydarzenia był Paweł Z. Grochowalski, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Regaty I/II oraz członek Stowarzyszenia Moja Białołęka. 3 Pokoje z kuchnią zaproponowały sfinansowanie części wydatków oraz pomoc merytoryczną i techniczną przy organizacji pikniku.

Piknik rycerski trwał ponad 4 godziny, Rozpoczął się o godz. 14:00 a zakończył sporo po godz. 18:00. Wśród atrakcji największym wzięciem cieszyły się warsztaty z tworzenia broni, tarcz, zbroi i koron z tektury. Sporo osób zgromadziły pokazy walk Bractwa Rycerskiego GRH „Terror Mundi”, turniej strzelania z łuku, turniej walk konnych i pieszych oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. Ponadto odbył się koncert barda Ryszarda Matusiewicza pt. „Piosenki na koniec lata” oraz konkurs piosenek śpiewanych przez dzieci. Impreza zakończył się wspólnym grillem.

Przez cały czas trwania imprezy harcerze z 84 WDHS Kremenaros prezentowali swoją drużynę pod dachem własnego namiotu oraz zapraszali uczestników pikniku do zdrobnienia sobie zdjęć w strojach średniowiecznych w fotobudce.
Część uczestników pikniku wczuła się w średniowieczny klimat wydarzenia i przybyła w strojach z epoki rycerskiej – dotyczyło to głównie małych księżniczek i rycerzy. Piknik udał się znakomicie. Przy słonecznej pogodzie bawiło się ok 250 osób.

Foto: Ewa Łuniewska-Stępniak, Paweł. Z Grochowalski, 84 WDH Kremenaros