Skip to main content

Walka o rozbudowę szkoły przy ul. Kobiałka

W roku 2009 oprotestowaliśmy planowane przesunięcia  budżetowe i możliwości przesunięcia realizacji rozbudowy Zespołu Szkół nr 43 na ul. Kobiałka. Stara szkoła to był mały parterowy budynek wybudowany w 1947 r. W roku 2009 oddane zostały pierwsze bloki nowego osiedla Miasteczko Regaty, którego liczba była planowana na 5 tys. osób. Pierwsze dzieci z nowego osiedla zaczęły chodzić do szkoły na Kobiałce. W efekcie ok. 500 dzieci uczyło się w ciasnym budynku na 3 zmiany. W odpowiedzi na nasze prośby, władze Warszawy postanowiły pozostawić w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym uchwalonym 17 września 2009 r. rozbudowę Zespołu Szkół przy ul. Kobiałka.

W roku 2010 rozpoczęła się rozbudowa szkoły (Zespół Szkół nr 43) przy ul. Kobiałka. Do starego parterowego budynku planowano dodać nowy dwupiętrowy i połączyć je łącznikiem. Niestety władze gminy nie przewidziały miejsca na nowe boisko i duży parking. Po rozbudowie w szkole miało się uczyć blisko 1200 uczniów, a zaplanowano zaledwie 26 miejsc parkingowych.

Stowarzyszenie Moja Białołęka włączyło się w akcję Rady Rodziców o pozyskanie sąsiednich prywatnych działek, aby zbudować na nich boiska i parking. Dodatkowo Stowarzyszenie domagało się od władz Białołęki zaplanowanie bezpiecznego miejsca do wysadzania dzieci z auta, zbudowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Słoneczna i Kobiałka oraz ścieżki rowerowej do szkoły.

Zob. Oświadczenie w sprawie rozbudowy szkoły na ul. Kobiałka
http://www.mojabialoleka.pl/szczegoly/article/192.html